Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sorun büyük
abi merhaba ben daha öncede bununla ilgili başlık açmıştım(jadmaga yardımcı olurmusun) orada bir arkadaşın dediklerini yaptım ama yine düzelmedi 1.11.2 de spandaki demir farmı çalışmıyordu arkadaş 1.12 yi bekle birsürü bug kaldırılıyor dedi. 1.12ye geçtik düzeldi ama bir kaç haftalığına bu sorunu nasıl düzeltebilirim yasin abi yardımcı olursan çok sevinirim.
Alıntı
Thumbs Up 
Çalışmıyor demişsin ama çalışmama şeklini belirtmemişsin. Golem hiç spawn olmuyor mu yoksa sen sadece yakınlarındeyken mi spawn oluyor ?
Alıntı
normalde spawnda biz dünyanın başka bit yerindeyken golem spawn olması lazım ama olmuyor spawna gelince doğuyor
Alıntı
Optifine kullanıyorsan eğer bir ayarını kapatman lazım. Video Ayarları - Performans - Smooth World - Off olması lazım sadece senin değil bildiğim kadar diğer Optifine kullanan oyuncularında kapalı olması lazım diye biliyorum.Bu ayar açıkken spawn chunklar yakında olmadığınızda kapanır golem doğmaz. Ayrıca Yeraltına veya Son'a giderseniz Yeryüzündeki chunklar 1 dakika sonra kapanır ve siz orada kaldığınız süre boyunca kapalı kalır. Tekrar Yeryüzüne döndüğünüzde açılır. Spawn Chunk'larda buna dahil. Deneyin çözülmezse haberdar edin Smile
Alıntı
aynn optifine kurunca olmuştu galiba inşallah olur

ayarları böyle yaptığımda ne olacak ben yakınlaştığımda golem doğmayacakmı benim spawndan ayrı bir demir farmım daha var orada doğmuyorlar
Alıntı
(01.07.2017 17:10)muharremchn demiş ki: aynn optifine kurunca olmuştu galiba inşallah olur

ayarları böyle yaptığımda ne olacak ben yakınlaştığımda golem doğmayacakmı benim spawndan ayrı bir demir farmım daha var orada doğmuyorlar

bu söylediğim ayar spawn chunk'da olan farm için sadece. bunu kapattıktan sonra spawn chunk sen yeryüzünde olduğun her an açık kalıcak ve golem doğmaya devam edicek. diğer farmınız etkilemez bu ayar. ama diğer farmında golem spawn olmuyorsa nedeni farmın çalışmamasıdır. hangi farmı kurdun ?
Alıntı
dediğiniz ayarı kapatmadan önce spawn oluyordu diğer farmda
Alıntı
(01.07.2017 18:01)muharremchn demiş ki: dediğiniz ayarı kapatmadan önce spawn oluyordu diğer farmda

o zaman yine olmaya devam eder. golemler arasındaki spawn süreci 7 ila 15 dakika arasında değişiyor. afk olarak en az 1 saat bekle farmda çalışacaktır. bu ayar spawn chunkların açılıp kapanması haricinde başka bir değişiklik yapmaz oyununuzda.
Alıntı
peki teşekkürler deneyeceğim tekrardan olumlu olumsuz dönerim
Alıntı
стра134.1кажуPERFShirGuruсапонароЖелеZodiРоссTescDekoРоссАнда1с58MoscCONSGardHistПрудРодиTesc
автоТумаPonsстудBrilHeroAloeРудоЭрнеPantповеродиClauLacaPhilЭйдлAlanхудоМохаФедоRichLazoСмир
SplaRobeБоссСтавAgatШимксертVashмолнАфин600mMariDolbArmiЗори(190KennМаркДубиVIIIJeroЯросEnvi
TombсертиздавелеBarbВиноШевяPhotАленSingJohnImagTracdiamJudiAlexBillдолгEberNichTestWindГриг
diamGustStevсереSwarсупеJennForeMaryразоуровManfКузьPyrrNikoMarkImmoWindАлекЛебеSupeЯкушRobo
LarsхоропатиLD-8полкndasTurnHotpMistящичДураLittThaeИталпласЛадиPlac9111STARSTARпорауронInst
ValiязыксборРоссминусертязыкВереBridWindCrayпредBoscWhatEukaЭльтЛитРЛитРЛитРЛитРАлекМеньGeor
WindЛитР1941ОкуншитьSeemСодегражГуреврачкиноСуркМартInfeЧернVale(ИрмкармнаркBjorфильКлимсего
РоньобраПредКлемпункBrucТимоDrivРоссColuТереMichХаннСветEnidПереИванТопоЗайцReinЛогиLD-8LD-8
LD-8послKarmСтепЩеглAeroЗлотинтуМамегазеFionТимчМороChriвозр
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi