Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu da benim krallığım(yeni bir cevap ile güncellendi)
Photo 
Bende aynı jadmaga gibi tamamen hilesiz , zor modda vanilla survival oynuyorum . kendi mapımda yaptıklarımı sizlerle paylaşmak istedim , yaptığım sistemlerin-buildlerin bazılarını jadmaga dan aldım , bazılarını kendim yaptım , bazılarında ise kendi yaptıklarım ile jadmaganın yaptıklarını karıştırdım. jadmaganın yaptığı tüm farmları yapmış değilim ama önemli bir kısmını yaptım : 

(10 resim sınırlamasından dolayı birkaç fotoğrafı cevap olarak göstereceğim)

otomatik şeker kamışı , kabak ve balık farmları : 
[Resim: jW08aW.png]
[Resim: gWdqGN.png]
[Resim: gWdqgN.png]
demir farmı , 1 tane var ama içinde biraz daha fazla kapı ve köylü olduğu için işimi görüyor : 
[Resim: dGQPg7.png]
enderman farmı : 
[Resim: 3qr7nr.png]
 köylü farmı:
[Resim: lWJdgE.png]
yeni base imde bir sürü sıkışık redstone sistemi var ,girişi ise gizli
(açık)
[Resim: ZEvZlz.png]
(kapalı)
[Resim: bGqrWn.png]
basenin içindeki sistemler:
1)sandıklı vagonlar otomatik 8 li fırın sistemine gidiyor pişecek ve yakıt oraya koyuluyor , alttaki sistem ise pişmiş eşyaları topluyor. (altdaki sandık resimde çıkmamış)
2)bu şalter duvarın ortasından bir kapı çıkararak devre odasına giden yeri açıyor , herhangi bir sorun olursa devrelere bu odadan erişilebilir
3)eşya çerçevesindeki müzik diski döndürüldüğünde (şu an açık) sandık odasına giden merdiven birden bire yerin içinden çıkıyor.
4)otomatik uyarı sistemi , tam uyuma zamanı geldiğinde redstone torch sönüyor ve müzik çalıyor , bu sistem kesinlikle
 çok faydalı
[Resim: vpkb06.png]
5)buton çıkış kapısını açıyor.
6)şalteri çevirdiğinizde crafting table duvarın içine gömülüyor ve gözden kayboluyor.
7)şalteri çektiğinizde kitaplıkların önü kapanıyor ve büyü masası 1 lvl e düşüyor , eğer güzel büyü yoksa 1 lvl büyüleyip sonraki büyülere bakabilirsiniz.
8)fotoğrafta yok ama tam oraya bir hızlı çıkış yeri yaptım , basınç plakasını basar basmaz kafanızın üstündeki çim bloğunu kaldırıp slime bloğu ile sizi yukarı fırlatıyor , baseden hızlıca çıkıp direk uçmaya başlamanıza yarıyor. oldukça basit bir sistem . basedeki olan girişler ve çıkışlar dışardan belli olmuyor.
[Resim: N1a1bX.png]

bu görüntülerin hepsi tek başıma, tamemen hilesiz, zor modda, vanilla survival oynadığım mapıma aittir , sadece basenin içini gösteren görüntülerle sistemlerin işlevlerini belirtmek için numaralar eklenmiştir.
10 resim sınırından dolayı mob farmı , altın farmı ve köyümün görüntülerini cevap olarak göstereceğim.
Alıntı
köyümün resimleri :[Resim: zB8B0B.png]
[Resim: G060Dy.png]
mob farmı:
[Resim: 0BvBRW.png]
altın farmının aşşağıdan görünüşü
[Resim: Lnknv1.png]
xp fırlatma sistemi
[Resim: 4M7MpQ.png]

birkaç küçük sistem daha var ama hepsinin görüntülerini atmak epey uzun sürer ve çokda gerekli değil , en önemlileri bunlar . zamanınızı ayırıp baktığınız için teşekkür ederim , umarım beğenmişsinizdir. hala bu mapta oynuyorum daha yapıcak çok şeyim var .
bu görüntülerin hepsi %100 survival oynadığım mapıma aittir.
Alıntı
Çok güzel olmuş
Alıntı
Yapıların çok hoşuma gitti, devam et! Big Grin
Alıntı
KARDES SAVE DOSYASINI ATARMISIN
Alıntı
(17.10.2017 19:46)abbastr demiş ki: KARDES SAVE DOSYASINI ATARMISIN

Üzgünüm save dosyasını atmıyorum . Ama istersen yine benim yaptığım puzzle haritasını oynayabilirsin , oda oldukça güzel bir harita :
puzzle map: https://drive.google.com/open?id=0B4Idf4...0VDejNpV0k
Alıntı
(03.09.2017 14:51)yubato demiş ki: köyümün resimleri :[Resim: zB8B0B.png]
[Resim: G060Dy.png]
mob farmı:
[Resim: 0BvBRW.png]
altın farmının aşşağıdan görünüşü
[Resim: Lnknv1.png]
xp fırlatma sistemi
[Resim: 4M7MpQ.png]

birkaç küçük sistem daha var ama hepsinin görüntülerini atmak epey uzun sürer ve çokda gerekli değil , en önemlileri bunlar . zamanınızı ayırıp baktığınız için teşekkür ederim , umarım beğenmişsinizdir. hala bu mapta oynuyorum daha yapıcak çok şeyim var .
bu görüntülerin hepsi %100 survival oynadığım mapıma aittir.

Beni de yanına alır mısın? Hep Bende Survival Oynuyorum ama Açtığım maplar 4 gün sonra yok oluyor Bende Oynayamıyorum senle Oynayabilirim Smile
Alıntı
(18.10.2017 17:33)yubato demiş ki:
(17.10.2017 19:46)abbastr demiş ki: KARDES SAVE DOSYASINI ATARMISIN

Üzgünüm save dosyasını atmıyorum . Ama istersen yine benim yaptığım puzzle haritasını oynayabilirsin , oda oldukça güzel bir harita :
puzzle map: https://drive.google.com/open?id=0B4Idf4...0VDejNpV0k

Mail olarak atsana ben server kurup oynaycam batuhankucukkaya07@gmail.com
Alıntı
Photo 
Biraz zaman geçti, bu sürede ara sıra girsem de minecraft oynamaya devam ettim ve map imde de bir çok yeni sistem ve build yaptım. Önceden çektiğim birkaç fotoğrafı bulup atıyorum, ama tüm sistemler/buildler için foto koymaya üşendim, sözlü olarak anlatiyim olmaz mı :p
[Resim: ZXyodA.png]

japon köyü, bu ev tarzı minecraftta yapması zor olanlardan. genelde bu tür buildler yaparken bir çok yerden araştırma yapıp kendi buildimi yapıyorum, içi de dışı da ayrı özen istiyor tabi.
[Resim: ADlrnp.png]

baseme biraz daha yakın bir yer. seçili itemi atma sistemi, eşya tablosundaki itemi çevirerek seçtiğiniz itemi düğmeye bastığınızda size 16 tane atıyor (çeşitli yemekler, ender pearl vb.). 
Astronot tavuk sistemi temel olarak üç kısımdan oluşuyor, geri sayım ekranı, 9 dan geriye sayıyor. Tavuk sistemi, tavuk çıkana kadar yumurta fırlatıyor (yumurtaları üstündeki bir kaç tavuktan karşılıyor) ve geri sayım bittiğinde rokete yerleştiriyor. Roketin kendisi ise geri sayım bittiğinde içindeki tavukla birlikte kalkıyor. sonra ne mi oluyor, roket blok sınırına yaklaştığında havadaki küçük bariyerime çarpıyor ve üzerindeki trapdoor u açarak tavuğu uzaya(lava :P) fırlatıyor ve geri dönüyor. sistem tekrar kullanılmaya hazır.
[Resim: DYvgyO.png]
ilk mesajımda fotoğraflarını attığım basemin içine de bir çok sistem ekledim, aklıma gelenleri yazıyim... 
-yerden açılan piston kapılarla girilip, slime bloğu ile fırlatılarak geri çıkılan iksir/harita odası ve nether portal odası (nether portalı da odaya girip çıkarken otomatik açılıp kapanıyor.
-baseye üstündeki evin yanında yerden açılan giriş, mağaranın içinde kayıkla girilen özel bir giriş, su altı girişi (bu girişlerin hepsi gizli tabi :D)
-ay takvimi, 4 tane lamba Ayın gelecek geceki şekline göre yanıyor. basit ama kendi dizaynım olan zekice bir sistem. tabi evden uzakta geceyi geçirince saat de geri kalıyor ama düğmeye basarak kolayca ileri alabiliyorum. işe yarar bir işlevi var mı derseniz, dolunaylı gecelerde bataklık biyomunda slimeler spawnlanıyor, ben de onları slime farmım olmadan önce avlıyordum. ama işlevi olmasa bile eğlenceli bir sistem.
-baseden elytra ile hızlıca çıkmayı sağlayan slime fırlatıcı (tabiki bu da dışardan gözükmüyor)
-base içinde yanlış hatırlamıyorsam 5x2 düğme içeren şifreli bir kapı ile girilen müze, içinde ender dragon yumurtası ve bazı nadir, özel yerlere özgü itemleri içeriyor. aslında ender dragon yumurtası kalktığında çalışçak bir alarm bile var ama sanırım bu sistem hiç bir zaman aktif olmicak
-kayıkla çıkış sistemi. Düğmeye basın, kayığa atlayın, dosdoğru sürün ve oda ne!?, duvara çarpmanız gerekirken tavan birden açıldı ve alttan gelen slime blokları sizi dışarı fırlattı. sizde bir parabol çizerek öndeki denize düştünüz ve kayıkla geziniz için hazırsınız! (tabiki bu sistem de dışardan gözükmüyor :p)

bu resmin sağ tarafındaki çöldeki köy hafif gözüküyor, roket ve geri sayım sistemini de daha yakından görebilirsiniz, gölün içinde sol tarafta ise denizin kalbimiyidi ne idi ondan var. ayrıca en soldaki kaplumbağayı ne kadar aşağı itsem de o şeyin üstüne çıkmaya devam ediyor, yumurtlama yerini arıyora da pek benzemiyor :D
[Resim: MVMA0Q.png]

harita,
[Resim: alZrrB.png]

daha güzel bir açıdan çeksem daha iyi olurmuş ama mapın bir kısmını gösteren bir fotoğraf daha,
[Resim: WqOLn4.png]

fotoğrafını atmadığım aklıma gelen yaptığım yeni farmlar/sistemler,
köylünün yeterli ışık olmayan yere ekin ekmeye çalışıp ışık olmadığı için o ekinin kırılması ile çalışan havuç farmı.
basit slime farmı
4 gecede bir çalışan yosun farmı
kaplumbağa kabuğu toplamak için yer
fener pramidinin ışığı uyuma zamanı geldiğinde renk değiştiriyor

map'in her yerinde göstermediğim bir çok ayrıntı ve küçük ev/build var tabi, onlar dışında aklıma gelenleri kabaca anlattım. iyi günler o zaman ben kaçar :D
Alıntı
иску316.5лучшBettВальСоделяссXVIIWillsecoSympSoehкрасHEARJeweИллюОсипМеже10-3ГалеNighразнOpti
XboxLouiдизаЗокорождоборGezaСодерезиХундискуМалыStanSmarCarrВолоClosБернСодеупакТитоVIIICaud
серт(198мехаResiНемеWindMornMercКвицDougsteaElegFlowпедаDickматрАнхаGingсансУланЗакуarraопуб
JeweProgкатаWarcWindStreанглTombNicoBaldздесGangWindBillWalkРакоLibeогорGARDMikaNikiBeacLars
WilhBubcMartNasodiamOmarТумаChriXIIIGiovVerbрекоPKArАлекСереStreСовеНапо1877jinnZone(183Мури
Первклейовал683RRoseМихлCaioStieYourВахахудоMPEGБелоСемеGene1455LineSauvПроиИордТайвРубиRegg
тексValiбумаиздеPhilкаштязыкWindDorlPICKBricBrauChouClorBritBerlЛитРFantЛитРSpidЛитРJeweДани
NigrEnhaReneWilhнастВольКлимBookXVIIимпеШахрSebaPaulАннепересчасVeseславEnzoBayaDolbHereПиса
творобраКириХайрКазаРыжоАтлародиШариМайкMarkКауфДзюбКоваMedlстраТрубMattEnjoНикиИсае683R683R
683RГрачBlacBehiМакбчитапринродиЦымбЕвгеавтоГаньPuniЛайлязык
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi