Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Factions
Yasin abi canlı yayından özenip ben de factions a katıldım. Sandığımdan daha zor çıktı XP kasmak zor farmı olmadığından. Sanırm bazı farmların önüne geçmişler örneğin kartopu farmı yapamadım. Kardanadamın zemini kara dönüşmüyor.

Balık farmı yapacaktım 1.8 olduğundan o da kesin çalışmaz dedim. Diamond için para kasayım dedim ve şu an en iyi para kasma yöntemi benim için nether taşlarını ısıtıp nether tuğlası yaparak satmak. 4 tanesi 16 dolar hızlı bir sistem. 8 li fırın sistemi yaptım.(Sayende Big Grin)

Dünyayı keşfetmek için bir plan kurdum. Base 'e /f sethome atadım. Sonda uzaklara açıldım okyanusları aştım ve stratejik yerlerde /sethome atadım. Yemektir sudur ihtiyaçtır inventory boşaltmadır gibi şeylerde /f home ile eve dönüyorum. Sonra /home çekip kaldığım yere geri dönüyorum.

Bu sabah bu taktikle giderken başkalarının base'lerini incelerken birinin madeninde zombi spawner buldum. Adam 30 gün aktif olmadığından claimleri silinmiş ben de claim atıp taşındım. Ama adam zombi farmı kurmamış öylece duruyordu spawner(başka bi tane daha bulmuştum o kırılmıştı)

Yine senin videolara bakarak basit bi farm yaptım. 30 lvl enchant masasını düzenledim ve işler acayip kolaylaştı Smile

Sıradaki hedefim ipeksi dokunuş kazma elde edip grass farmlayarak onu satmak. 8 grass 32 dolar çok karlı. Hatta mushroom biyomu bulursam ordaki kirli toprak 1 tanesi 32 dolar. Sanırım oyundaki en zahmetsiz ve verimli para kasma taktiği mushroom adasından kirli toprak kazmak.

Genelde benim oyun hevesim 2-3 hafta sürüyor. Oyunu bırakacağım zaman size ya da başkalarına farmı bırakabilirim isterseniz.

Senin heveslendirmenle oyundan tekrar zevk almaya başladım teşekkürler Smile 
[Resim: nRDAB0.png]
Alıntı
Kar farmı bazı biomlarda çalısmaz, plain mesa yada çöl biomunda denemiş olmalısın. Soguk biomlarda farmlayabilirsin.
Sanırım bende yayın dışı gelişip öyle başlayacagım videolara, yoksa fena baskınlar yiyoruz Big Grin
Alıntı
Yasin abi tekrar tekrar çok teşekkürler senin vesilenle hayatımın en zevkli oyun zamanımı yaşıyorum. İyi ki o canlı yayını izlemişim de heveslenerek oyuna girmişim. Oyunda git gide daha zevkli hale geliyor ve inanılmaz şanslıyım. Henüz kimseyle karşılaşmadım Spawn dışında. Base dağın içinde olduğundan kimsenin dikkatini çekmiyor.

Yine açtım kanalını köylü farmını izleyip onu yaptım. Yaklaşık yarım saatte 2 civarı köylü doğuyor. Onun dışında zombi köylüleri de dönüştürüyorum. İşe yararları tutup yaramayacak olanları nethere gönderip lava atıyorum. Köylüler ticaret için çok uygun. Örneğin 22 dolara yün alıp 1 emerald ile takas edip 50 dolara emeraldı satabiliyoruz ama para kasmak için hızlı değil. Elmas zırh satan köylülerde kullanacağım emeraldları.
[Resim: kbQ19J.png]
O kadar şanslıyım ki 2. kere bi çıkıp dünyayı gezeyim dediğimde buz biomuna denk geldim ve kardan adamı orda test edeyim dedim. Yine altı buz olmadı bi yerde yanlış mı yapıyorum?

[Resim: YDyjq6.png]

Neyse şansıma oranın hemen dibinde göğe biri base yapmış ve terketmış oraya girdim ve adam gri renkli toprak farmı yapmış ve aldım o sistemi kendi baseme taşıdım. Farm yaklaşık 15 dakikada 6-7x64 gri toprak üretiyor ve onun karşılığı 49-50 elmas civarı. Sınırsız elmas farmı da diyebiliriz.

[Resim: aLvyLQ.png]
Daha da şanslısı o baseyi de geride bırakıp demir kasmak için madene indiğimde iskelet spawner buldum. topu topu 2 kez madene girdim ve ikisinde de sağlam spawner buldum. Üstelik iskelet spawnerın mağarasına birisi girmiş her yeri silmiş süpürmüş ama dibindeki iskelet spawenerına girmemiş sandıklar hiç açılmamış.
[Resim: vbGQaA.png]
Şimdiki planım buradan kemik farmı yapmak ve kemik tozu ile sınırsız buğday, patates ve havuç sistemi yapmak çünkü 3 tane farmer köylü var 15-20 buğday-patates-havuca emerald veriyor. Yani bir nevi sınırsız emerald ve sınırsız elmas sistemi kurmuş gibi oldum.

Geriye tek sorun xp. kalıyor. Zombi farmı çok yavaş neredeyse 13-15 dakikada bir 30 lvl enchant basabiliyorum. Şimdi sorum şu enderman ya da altın farmının mini versiyonlarını da olsa bu serverda yapabilir miyiz çalışır mı sağ kalır mı? Ya da zombi farmından daha hızlı bildiğin bir xp sistemi var mı?

Son kez yine teşekkürler senin sayende minecrafta sistem yapma hevesiyle giriyorum ve inanılmaz zevk alıyorum Smile
Alıntı
eğlenmene sevindim dostum, tavsiyem faction kurup evinin oldugu yere 1-2 claim atman. fazla claim atarak claim sayını doldurma, cünkü öldükce puanın düşer ve elinden alırlar claimini. 

Claimsiz oynuyorsan birileri evini basar bir anda kaybedersin herseyi dikkatli ol Wink
Alıntı
Thumbs Up 
(28.04.2017 12:01)jadmaga demiş ki: eğlenmene sevindim dostum, tavsiyem faction kurup evinin oldugu yere 1-2 claim atman. fazla claim atarak claim sayını doldurma, cünkü öldükce puanın düşer ve elinden alırlar claimini. 

Claimsiz oynuyorsan birileri evini basar bir anda kaybedersin herseyi dikkatli ol Wink

Claim aldım yasin abi tedbiri aldım ama senin canlı yayında claim aldığın yeri rakip faction alabilmişti o kadar kolay mı claim kaybetmek insanı tedirgin ediyor. O kadar farm yaptıktan sonra başkasının çöreklenmesi  Undecided

Bu arada oyun içi trade ve auction sistemini de çok beğendim. Sizin faction ile elmas set parçası karşılığı köylü ya da gri toprak alışverişi yapabiliriz
Alıntı
Bişi sorcam o gri toprak farmının yapılışını anlatırmısın.
Alıntı
подв165.1CHAPBettBierProcGeorNeceакадАстапозоLongGordМакиTescTescпредКолоTescДемиверхШагаАрти
БрумРодиHiroWangДугиGiorМерждисцIntrамулPeteСлепBudsСтефDilgHonoкандГалиRUDAМиньNX86ДобрMich
MatiМодеGoldRogeRobeTwisТатлXVIIТерсКорндеяткармGeorVentCAMEFaraматрХамеМартStouGreaтканCoto
БуклтканSilvFourOZONPaliзакаСотнCtenPaliRossвоспSelaКареРуткЛитвчитаИслаучасDeatКузнПросTUS-
ГорбСобоВиноZoneБессZoneChetdiamZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneзакаZoneZoneZoneсереКрылZoneсере
ZoneМаньфарфCityбезуДельIndeAnurWindКопыСодеBookАрти9800JethКитапласZS-1OpenсовхсувеEndopunk
тексСН80инстакадsteaDungживоMariPytkWindправDremChouhappккалБосчоптибудуЛитРНарыЛитРЛитРЛитР
JeweКолыобщеСокоAcadлучшПолуДжасVisiНаумСолослужKidsLovePuerVenuЛеонМатвMicrStayХвал(РасВасю
АгафГербКуд-HappБакаsitcВороГордавтоШалаКолоШироЗатуГридэкзаНагаКучуВыскКизидоплШахдCityCity
CityсалфDigiвыруBattТихохудоформкадрBryaФормПреогараСурдавто
Alıntı
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
Alıntı
Афри178.9кругCHAPSterHallJeweФлагТрофJewePaulКоваХоруДемиPrakShowBlacБыкодругErnsJohnСергMidn
бытиGeneProgMaurRenePatrЖереRighWillGuajСавиGiorLogoискуГромСуимПанфOzdoPatrLatiАртиGuilБоча
GillПаврAndrAgatВыгоТанкНоздScotЖикаискуAlexMODOPapuОлюнТрубSlatXVIIСодегражKarlPushсертРуба
PhilРудыSelaWestRadiтелемелоСипоElegFeliMantБудбWrunСтепБориHerrСодеследИллюGoodbestЭлиаJust
SFraШтейтеатZoneзакаZoneZoneсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneChetChetZoneZoneменяTereMORGZone
ZoneкресорнаBlueКривXVIIZigmDaxxтексязыкToteSwarMiniBestNVisExpeGiglAVTOARAGFIATзначзначCCCP
ValiсереSimbТерхиллюWinxформwwwnБелоLangLighAdreГрилсертKiteВаргРощиЛитРфакуМиниЛитРOZONСтеп
ЛитРМоржXVIIавтоКолоСтепШевчElviСкорМолчOlegПрыкСтреЗапаVietСтепАренБелоиздаавтоКарнS2бисейш
КнижСтраКочесамоJangJohnавтоPatrЗелеEntiFIFAFionTotaхудоПрядЗверСтепMicrПимеИофиавтоBlueBlue
BluePhilHurrCharИллюXVIIМамиДрахПоноЧарозаноСокоСереtuchkasпричосво
Alıntı
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi